1. Müügitingimuste kehtivus

Müügitingimused kehtivad OÜ Simmu Mesi e-poe klientidele (edaspidi Ostja) ja OÜ Simmu Mesi vahel kaupade ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.

Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad OÜ Simmu Mee e-poest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

 

2. Hinnad

Kõik hinnad OÜ Simmu Mee e-poes sisaldavad käibemaksu 20%.

 

3. Tellimuse vormistamine

Toodete tellimiseks leidke sobivad tooted ja lisage need ostukorvi. Oma ostukorvi sisu saate vaadata, kui vajutate veebilehe päises asuvale ostukorvi ikoonile.

Ostukorvis olevate toodete koguseid on võimalik muuta, kirjutades koguse lahtrisse soovitud toodete arvu. Tooteid saate ostukorvist eemaldada vajutades samal real asuvale ristile.

Enne tellimuse vormistamist palume valida paki kohaletoimetamiseks sobilik tarneviis. Alates 70€ (ligikaudu 10kg mett) on kauba kohaletoimetamine Eesti piires tasuta.

Tooted postitame pärast arve tasumist.

 

4. Müügilepingu jõustumine

Ostja seob ennast tellimuse ja selle eest tasumisega pärast vajutamist nupule „tellin ja tasun”.

Müügileping jõustub hetkest, kui tellimuse kogusumma on laekunud OÜ Simmu Mee arveldusarvele.

 

5. Kohaletoimetamine

Pärast müügilepingu jõustumist (Ostjapoolset arve tasumist) komplekteerib OÜ Simmu Mesi tellimuse ning postitab Selle kliendi soovitud kohta või saab ise järele tulla. Kohaletoimetamiseks kasutame Itella Estonia OÜ või AS Eesti Post. Kokkuleppel ostjaga, oleme valmis kasutama ka muid teenuspakkujaid. 

Kohaletoimetamine võib aega võtta kuni 3 päeva. Juhul kui mingil põhjusel saadetis viibib, lepib OÜ Simmu Mesi  Ostjaga kokku sobiva tarneaja.

Viivitusteta kohaletoimetamiseks palume hoolega üle kontrollida kohaletoimetamiseks sisestatud andmed.

Transpordi käigus vigastada saanud tooted, kuid mitte tootepakendid, asendatakse Kliendile. Juhul, kui toote asendamine peaks osutuma võimatuks, hüvitatakse Ostjale kauba maksumus.

OÜ Simmu Mesi ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on logistikapartneritele üle antud õigeaegselt, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida OÜ Simmu mesi ei saanud mõjutada või ette näha.

 

6. Tagastamisõigus

Vastavalt Tarbijakaitseameti juhistele (vt. siiaei kehti tagastamisõigus toodetele mida ei saa hügieenilistel põhjustel tagastada (nagu keha-, käte-, juuksehooldus-, nahakosmeetika). Tagastatavad tooted peaksid olema kasutamata ja pakend terve ja kahjustamata.

Juhul kui osutub möödapääsmatuks, et Ostja peab kauba enda kulul tagasi saatma, hüvitatakse Ostjale tagastatava kauba maksumus koos saatmiskuluga hiljemalt 14 päeva jooksul alates toote tagastamise avalduse kättesaamisest.

Lisaks ei kehti 14-päevane taganemisõigus kaubale, kui:

 1. toode on valmistatud arvestades konkreetse Ostja isiklikke vajadusi;
 2. toode on valmistatud Ostja esitatud tingimuste kohaselt;
 3. toode on segatud või ühendatud mingi teise toote või kaubaga, nii et neid ei saa enam teineteisest eraldada;
 4. toodet on kasutatud majandus- ja kutsetegevuse eesmärgil;
 5. rikke on põhjustanud seadme vale kasutamine (juhendi järgimata jätmine);
 6. seadet on kasutatud sobimatu voolupingega;
 7. tootel on mehaanilised vigastused või see on purunenud (nt kukkumise tõttu);
 8. tegemist on seadme normaalse kulumise ning vigade korral, mis ei halvenda seadme väärtust ega kasutust;
 9. seadet on parandanud maaletooja poolt mittevolitatud hooldaja.Kui selgub, et Ostja ei ole saanud tellitud toodet, kaup ei vasta e-poes olevale kirjeldusele või tootel ilmneb viga, siis ei pea Ostja tegema taganemisavaldust 14 päeva jooksul, vaid võib kasutada seadusest tulenevat pretensiooni esitamise õigust.

 

7. Ostetud kauba/toodete kasutamine majandus- või kutsetegevuse eesmärgil (k.a juriidiline isik)

Juhul kui ostetud toodet on kasutatud majandus- või kutsetegevuse eesmärgil või on olnud ostjaks juriidiline isik, siis tavaline pretensioonide esitamise kord ei kehti. Nimetatud juhtumiste korral on reeglina pretensioonide esitamise aeg 6 kuud või rohkem, kui tootja on nii lubanud. Selle perioodi jooksul tootjapoolsete defektide ilmnemisel toode asendatakse või remonditakse.

Tooteid ei asendata kui:

 1. toode on valmistatud arvestades konkreetse Ostja isiklikke vajadusi;
 2. toode on valmistatud Ostja esitatud tingimuste kohaselt;
 3. toode on tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel kasutamiseks kõlbmatu või see on olnud kasutusel või avatud (kosmeetikatooted jms);
 4. toode on segatud või ühendatud mingi teise toote või kaubaga, nii et neid ei saa enam teineteisest eraldada;
 5. rikke on põhjustanud seadme vale kasutamise (juhendi järgimata jätmine);
 6. toodet on kasutatud sobimatu voolupingega;
 7. toodet on mehaanilised vigastused või see on purunenud (nt kukkumise tõttu);
 8. toote normaalse kulumise ning vigade korral, mis ei halvenda seadme väärtust ega kasutust;
 9. toodet on parandanud maaletooja poolt mittevolitatud hooldaja.

8. Vastutus

Oü Simmu Mesi ja Ostja vastutavad teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tehtud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

 

9. Vääramatu jõud

OÜ Simmu Mesiei vastuta tekitatud kahju või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida OÜ Simmu Mesi ei saanud mõjutada või ette näha.

 

10. Isikuandmete kaitse ja turvalisus

OÜ Simmu Mesi e-poe lehekülastuste ja tellimuste vormistamise käigus kogutud infot ja isikuandmeid käsitletakse konfidentsiaalsena ja seda ei avaldata kolmandatele osapooltele.

Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Ostja personaalsete pangatunnuste turvalisuse.

E-pood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. E-pood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.